“Gizlilik Politikası” Gereklilikleri

Takasyolu “Portal”ı, kullanıcıları tarafından elektronik ortamda gerçekleştirilen “Üye kaydı vb.” işlemlerde kendisine iletilen kişisel veya kurumsal bilgilerin güvenliği ve gizliliği konusunda, tüm hukuki, ahlâki ve etik kurallar bütününü göz önünde tutarak süreçlerini işletmektedir. Bu bilgileri, üçüncü şahıslara açıklamayacaktır. İlgili bilgiler, gerektiğinde daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla kullanıcı ile temas kurmak için kullanılabilir.

Takasyolu, sistemle ilgili sorunların tespit edilmesi ve "Portal" da çıkabilecek problemlerin giderilebilmesi amacıyla, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit edebilir. İlgili IP adresleri, kullanıcıların genel bir şekilde tanımlanması ve demografik bilgi toplanması amacıyla da kullanılabilir.

Takasyolu, kullanıcıların “Portal”/site içinde bulunan linkler aracılığıyla eriştiği diğer sitelerin, içerik yönetimi ve gizlilik uygulamaları konusunda herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır (Kullanıcıların kişisel bilgilerinin, yetkisi olmayan erişimlere karşı korunabilmesi amacıyla, şifreleme, kriptolama, fiziki güvenlik vb. çeşitli araçlar kullanmaktayız. Tüm bu önlemlere rağmen, üçüncü kişilerin bilgilerinize erişip kullanmamaları için siz kullanıcıların da bireysel güvenlik konusunda dikkatli olmalarını bekliyoruz).

Takasyolu, kullanıcı hizmetlerinde zaman kazandırdığı ve daha hızlı sunucu hizmeti sağladığı için, günümüzde web sitelerinin hemen hepsinde kabul görüp kullanılmakta olan ve herhangi bir risk barındırmadığı bilinen, “küçük metin/text dosyaları olarak tabir edilen” Cookie dosyalar kullanmaktadır (Bu faydalı text dosyası sayesinde sunucumuz sizi tanımakta ve bu sayede size daha hızlı hizmet verebilmektedir).

Takasyolu, yukarıda belirtilen konularda “Gizlilik Politikası” gereği tüm tedbirleri almayı ve bu konuda hassasiyetle görevini sürdürmeyi taahhüt etmektedir.