Nasıl Takas Yaparım?

Bu platformda, kullandığınız veya çeşitli nedenlerle kullanmadığınız bir veya daha fazla ürünü, diğer kullanıcılara ait bir veya daha fazla ürün ile takas yapabilirsiniz. Takasyolu “Sizi, eşyalarınızı takaslayabileceğiniz diğer eşya sahipleri ile buluşturuyor”. Bunun için sisteme, kısa ve pratik olan bir üye kaydı yapmalısınız.

Değiştirmeyi düşündüğünüz, beğendiğiniz ama artık ihtiyacınız olmayan tüm ürünler (gayrimenkul ve yasaklı ürünler hariç) için platformda ücretsiz üyelik yapabilir, ücretsiz ilan verebilir ve yine ücretsiz takas yapabilirsiniz. İlan verdiğiniz ürüne ilişkin bir konum bildirmeniz durumunda, hem size en yakın kişilerin, sizin sahip olduğunuz ve istediğiniz ürünleri görmesini sağlarsınız; hem de size en yakın kişilerdeki ürünlere kolayca ulaşabilir, daha zahmetsiz ve daha hızlı bir takas gerçekleştirebilirsiniz.

Sahibi olduğum ürünü nasıl ilan verebilirim ?

Sisteme üye girişi yaptıktan sonra, Anasayfa üzerinde ve muhtelif sayfalarda muhtelif yerlerde “Ücretsiz İlan Ver” yazılı butonu tıklayıp, sizin pratik kullanımınız için tasarlanmış çok kısa birkaç adımı izleyerek (İlan Başlığı, İlan Açıklaması, Takaslayacağım Ürünler, Resim Ekle) ilan verebilirsiniz. İlan vereceğiniz ürün ve içerik, Yasaklı Ürünler ile İlan Verme Kuralları çerçevesince belirtilen kurallara uygun ise ilan onayı alarak yayınlanmaya başlayacaktır.

Ürünleri nasıl teslim alabilirim ya da teslim edebilirim ?

İstediğiniz ürünün sahibi veya ürününüzü isteyen kullanıcı ile iletişim kurarak teslimatla ilgili istediğiniz koşullarda anlaşabilirsiniz. Güvenilirliği konusunda, Kullanıcı ve Ürün ile ilgili herhangi bir şüphe duymuyorsanız, kargo ile teslimat yapabilirsiniz.

Üye girişi yapamıyorum sebebi ne olabilir ?

Üye girişi yapamıyorsanız bu durumun sebepleri şunlar olabilir:

1. Kullanıcı Adı veya şifrenizi eksik veya yanlış yazmış olabilirsiniz.

2. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarken BÜYÜK-küçük harf kullanımına dikkat etmelisiniz. "Caps Lock" tuşu açık kaldığı için şifredeki harfler büyük olarak yazılmış olabilir.

3. Türkçe Windows ya da Türkçe ISO seçeneklerinden birini işaretlemeniz sorunu düzeltebilir. İnternete girdiğiniz pencerenizin üst bölümündeki ‘görünüm-view’ sekmesine girip karakter kodlamalarınızı kontrol ediniz.

4. Yukarıda belirtilen tüm adımları kontrol ettiniz ve sorun halen devam ediyor ise, şifrenizi unutmuş olabilirsiniz.

Şifremi unuttum ne yapabilirim ?

Kullanıcı şifrenizi unuttuysanız, Üye Girişi bölümünde, Kullanıcı Adınızı veya sisteme kayıtlı mail adresinizi yazdıktan sonra, “Şifremi Unuttum” linkini tıklayarak şifrenizi sistemden gelecek olan mail yoluyla hatırlamanız mümkündür.

İstenmeyen veya Olumsuz davranışlarda bulunan bir kullanıcı ile ilgili ne yapabilirim ?

Herhangi bir kullanıcının platform kurallarına aykırı davranışlar içinde olduğunu düşünüyorsanız, Yönetim kadrosuna mesaj yoluyla ulaşarak konuyla ilgilenmeleri yönünde talepte bulunabilirsiniz. Konu ile ilgilenerek size en kısa süre içinde bilgilendirme yapılacaktır.