Güvenli Takas ve Alışveriş İçin Görüşlerimiz

      Takasyolu olarak, yapılan alışverişlerde, aşağıdaki hususlara dikkat çekiyoruz:

1) Tüm alışverişlerde ürünler öncelikle görülmeli, sonra alışveriş gerçekleştirilmelidir; bu nedenle mümkün mertebe yakın lokasyonlar veya yaşadığınız şehir tercih edilmelidir.

2) Farklı yerlere gönderi yoluyla yapılacak (farklı şehirlerde, uzak lokasyonlarda ikamet vb. nedenlerle) alışverişlerde PTT kargo ile Ödeme Şartlı (kapıda ödemeli) gönderim tercih edilmelidir.

I. Gönderiler, PTT kargo ile “Ödeme Şartlı” (kapıda ödemeli) yapılmalıdır. Böylelikle görevliler, ödemesini almadıkları ürünlerin teslimatını yapmamaktadır.

II. İki ürünün birbiri ile takası dahi olsa, ürünlere iki tarafında kabul edeceği makul bir fiyat belirleyip, anlaşarak “Ödeme Şartlı” gönderi yapmak, ürünlerinizi korumanın en güvenli yolu olacaktır. Böylelikle karşı tarafın ürünü gönderip göndermemesi konusundaki tereddütler ortadan kalkmış olacak, bir nevi teminatlı değiş tokuş gerçekleşmiş olacaktır.

III. Gönderiler, “Kontrollü Teslimat” şeklinde (ek hizmet seçerek) gönderilmelidir. Böylelikle görevliler, üzerinde anlaşılan ürün olup olmadığı konusunda kontrol yapılması için size refakat eder ve ürünü kontrol etmenizi sağlar.

IV. Herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturulmalıdır.

V. “PTT şubesinden teslim” şeklinde gönderilmeli, şartların elverişli olmadığı durumlarda “Alıcı adresine teslimat” şeklinde gönderilmelidir. Böylelikle ürün ayaküstü, kısıtlı bir zaman dilimi içinde kontrol edilmemiş olacak, ayrıca taşımalardan kaynaklı yıpranmalardan da minimum seviyede etkilenmiş olacaktır.

3) Alışverişlerde herhangi bir problem yaşanması halinde, ürünün sahibine ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alınmalıdır.

4) Kişisel bilgiler ve üyelik bilgileri (Kredi Kartı bilgileri, T.C. kimlik numarası vb.) hiç kimse ile paylaşılmamalıdır.

5) Tanımadığınız kişilere T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferleri gerçekleştirilmemelidir.

6) Tanımadığınız kişilere kesinlikle (ürün ödemesi, kapora vb.) para gönderilmemelidir.

       Herhangi bir ön ödeme/kapora ve ürün ödemesi yapmanız, ürünü teslim alamamanız, üzerinde anlaşılan üründen farklı ürün teslim almanız, arızalı veya kusurlu bir ürün teslim almanız durumunda; buna benzer memnuniyetsiz alışverişlerin hiç birinde, Takasyolu’ nun hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Takasyolu olarak, alışverişlerin güvenli gerçekleştirilebilmesi için, bilgimiz doğrultusunda görüşlerimizi paylaştık. Takasyolu’ nu tercih ettiğiniz için teşekkür ediyor,

Keyifli kullanımlar diliyoruz...