İlan Verme Kuralları

Takasyolu “Portal” dan sürekli ve daha iyi hizmet alabilmek için, “İlan Verme Kuralları” na uyacak şekilde sisteme ilanlarınızı girmelisiniz (Genel kurallarla ile ilgili “Kullanıcı Sözleşmesi” ni inceleyebilirsiniz). Takasyolu ilan verme kuralları maddeler halinde aşağıda sunulmuştur:

1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde belirtilen ürünlerle ilgili ilan verilemez.

2. Bir ürün sayfasında, sadece ilana verilen o ürünün tanıtımı yapılabilir. Bunun yanı sıra başka ürün seçenekleri de sunularak tanıtım yapılamaz.

3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar ilgili ürüne ait olmalıdır.

4. Eklenen fotoğrafların ve ilanların içeriğinde farklı e-ticaret web sitelerinin ve firmaların, logo, link ya da isimleri yer almamalıdır.

5. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır.

6. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (durum, marka, model vb.) doğru bilgiler yer almalıdır. Kullanıcıların, ürünle ilgisi olmayan kelimeler, marka veya model isimleri kullanması, yanıltıcı bilgiler vermesi yasaktır.

7. Ürünlere ilişkin reklam ve ilanlarda, ürünleri almak isteyen kullanıcıları, aldatıcı, yanlış, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu, hastalıkları iyileştirdiği, ağrı giderdiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklindeki beyanlara yer verilmesi yasaktır.

8. Başka “Kullanıcı” lara hakaret etmek, diğer ilan sahibi “Kullanıcı” ların ürünlerini kötülemek veya karalamak yasaktır.

9. İlanların görüntüleneceği kategori seçimleri, öncelikle “Kullanıcı”ya aittir. “Kullanıcı” nın belirlediği kategorinin, ilanın konusuyla çelişkili olması durumunda Takasyolu değişiklik hakkına sahiptir; bu hakkı “Kullanıcı” ya bildirim yapmadan kullanabilir.

10. İlan girişi yapan kişi, ürün ve/veya araç sahibi değil ise, mutlaka mal sahibinin onayını almalıdır.

11. Aynı resimler, belirtilmediği sürece farklı ilanda kullanılamaz.

12. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı/fotoğrafları kullanılmamalıdır.

13. Bir ürüne ilişkin yalnızca bir ilan verilebilir.

14. Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Örnek: Farklı renkte bir süpürge ilan girişi yaparken, her renk için farklı ilan girişleri yapılmalıdır. Bir ilan girilerek tüm süpürgelerin aynı ilanda belirtilmesi doğru olmaz.

15. “Bir ilanın silinerek, aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi” şeklinde ve benzeri nitelikte faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin, ilgili ilanları ve üyelik durumları hakkında her türlü karar/tasarruf Takasyolu’ na aittir.

16. Ürün başlıkları ve açıklamaları gibi halka açık bölümlerde, hakaret içerecek şekilde, küfürlü ve argo kelimeler kullanmak yasaktır.

17. İlan tarihi 2 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

18. Takas işlemi gerçekleşen ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

İlan girişinde bulunan “Kullanıcı”, yukarıda belirtmiş olduğumuz kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Bu kuralları ihlal eden “Kullanıcı” lar uyarılabilir, kural ihlalinin devam etmesi durumunda ise, ilan listelemesi ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.